Jak...(?)

Jak být šťastnějším člověkem?

15. dubna 2014 v 23:36 | Banshee
Věřte, že i ten nejpozotivněji vyhlížející člověk má své chvíle smutku. Jsem jedním z nich. Lidé si o mě myslí, jak jsem šťastná a pohodová. Myslí si, že všechny narážky na můj vzhled se ode mě jen odrazí a oni mě budou moct dál využívat jako "dočasnou" kamarádku, kterou později odhodí. Nikdy jsem neměla nejlepšího kamaráda a je jen pár lidí v mém blízkém okruhu, kterým opravdu věřím. Proto je tento článek částečně pro mě samotnou. :) Doufám, že si z něj něco vezmete. Ještě nevím, kolik to bude mít bodů, protože je budu postupně vymýšlet podle sebe... :'D
--------------------------------------------------------------------------
1. Bav se jen s lidmi, kteří mají zájem bavit se s tebou
Tento bod je alespoň pro mě velice důležitý. Mám pár přátel, kteří mě berou takovou, jaká jsem. Oceňují mou snahu o změnu a podporují mě v tom, co dělám. Jsou to lidé, kteří mě mají rádi. Lidé, kteří mě nepomlouvají za zády, nelžou mi a když si doma zapomenu peněženku, půjčí mi na autobus. Lidé, se kterými můžu stát na utobusové zastávce a bavit se o Star Treku, aniž by jsme po sobě divně koukali. Lidé, kteří řeknou, že G. dnes vypadá hrozně, jen proto, že ví, že ji nemám ráda. Lidé, se kterými mám společné zájmy a se kterými se nikdy nenudím. (PS: Jen pro zajímavost, jsou to samí kluci. ;D Asi prostě nemám štěstí na opravdové kamarádky!)

2. Když je ti do smíchu, prostě se směj
Je hezký den a tobě se dnes povedla písemka z matematiky? Výborně, dej se do smíchu, smích prodlužuje život. Učitelka má na zadku modrý flek od křídy a ty vidíš, že všichni ostatní pracně zadržují smích? Rozesměj se nahlas a přidají se ostatní. (Zkoušela jsem to... Cestou z ředitelny jsem se stále smála.)

3. Věř si
Tak blbá, jak vypadáš, přeci nejsi, ne? Tu písemku napíšeš. Určitě. A když ne, svět se nezboří. Navíc, víš jak by ti sekla oranžová vesta? Hahah... NO.

4. Nebuď líná
Hej, lemro jedna! Vstávej od toho počítače dělej, co máš! Dnes se ti do ničeho nechce, svoje workouty odkládáš už několik dnů a nemůžeš se donutit zvednout svůj líný zadek z pohovky? Překonej se a prostě jdi do toho, ten pocit po skončení bude neuvěřitelně osvobozující. Věř tomu, že ať už odkládáš cokoli, bude lepší to mít za sebou, než tále před nosem.

5. Užívej si života
Zkus se někdy zastavit a prohlédnout si věci víc zblízka. Mnoho krásy tohoto světa ti jistě uniká. I přes hromadu odpadků a smogu se tam někde v dáli bude muset dát najít kus čisté přírody. Posaď se třeba doprostřed louky a odprosti se od všech myšlenek. Zkus sledovat obyčejné, všední věci a uvidíš, kolik radosti ti do života přinesou.

6. Nevzdávej se
Snažiš se už tak dlouho, ale výsledky tvé práce jsou v nedohlednu? Nevzdávej to, protože když to uděláš, později ti to přinese jen smutek a zklamání a ty si uvědomíš, že kdyby jsi to byla nevzdala, výsledky se už mohly dostavit. (Ano, narážím tu na mou neschopnost vydržet delší dobu u cvičení a zdravého životního stylu.)

7. Žij zdravě
Tohle je myslím základ všech těchto bodů. Když budeš žít zdravým životním stylem, budeš schopna myslet pozitivně a řešit problémy s chladnou hlavou. K čemu je zajídat problémy čokoládou, když tak nastávají další? Jdi si radši zaběhat a pročisti si hlavu. (Tento bod se mi dodržuje obzvláště těžce.)

To je asi prozatím všechno, je možné, že tento článek poupravím, až mě napadnou další. Ale je už pozdě. Jdu dohnat spánek, aspoň, že už budou prázdniny.
Ahoj, Banshee!
 
 

Reklama
http://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/1.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/2.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/3.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/4.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/5.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/6.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/7.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/8.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/9.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/10.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/11.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/12.gif

.........