Duben 2014

Sobota/19.4. 2014

19. dubna 2014 v 23:14 | Banshee |  Můj jídelníček
Teda, dneska jsem se pořádně projela. Dohromady mi to dalo 20 km! Mám opravdu radost a takový dobrý pocit. Večer jsem si totiž ještě po těch bruslích vyjela na kole a řeknu vám, šlapala jsem jak divá a byla jsem vyšťavená jak citrón do čaje! Maminka dneska pekla převalované koláčky, tak to do budoucna vidím na nějaký ten drobný hřích. :)) Taky jsem se dokopala ke SCIÁČŮM z obecných studijních předpokladů. ;D
-----------------------------------------------------------------------------------------
Snídaně: ovocný salát
Svačina: jogurt s musli
Oběd: zeleninová polévka
Svačina: ovesná kaše s lesním ovocem
Večeře: banán + Activia nápoj (mandarinka, ananas)

Brusle

19. dubna 2014 v 12:26 | Banshee |  Deník
Tak! Dneska ráno jsem si ve městě koupila nové brusle, zajela jsem na nich zatím jen takových šest kiláků, ale stačilo to k tomu, abych si je naprosto zamilovala! Jsou to Fitness Rollerblady s tvrdýma kolečkama. Stály něco kolem tří tisíc, ale vyplatilo se to! Předtím jsem měla nějaké křápy z Lidlu a akorát jsem si v nich ničila nohy. Jely skoro samy a já jsem s úsměvem sledovala všechny bruslaře kolem mě, které jsem bez problému předjížděla. Docela jsem se zapotila, tak doufám, že tyto každodenní vyjížďky k něčemu budou. Nejspíš to budu střídat s kolem, nebo tak. Tříkrát týdně kolo, čtyřikrát brusle. Na kole totiž posiluju hlavně lýtka a stehna, na bruslích ale i boky a když se do toho pořádně opřu tak trochu i břicho, což já vážně potřebuju.
Jednu dobu předemnou jela nějaká ženská celá v černém. Postavu měla teda úžasnou a ze zadu jsem ji tipovala tak na dvacet. No, táta mi pak řekl, že je to jeho učitelka angličtiny a má pět a padesát. Tohle mě, upřímě, opravdu nakoplo!

Pátek/18.4. 2014

19. dubna 2014 v 12:12 | Banshee |  Můj jídelníček
Ahoj všichni, poněvač byl včera velký pátek a já jsem věřící, udělala jsem si takový půst újmy. Celý den jsem jedla jen suchý chléb, tedy kromě oběda, kdy jsem si dala salát, a ani jednou jsem nezapla počítač, nebo televizi. Tak trochu mi tento křesťanský zvyk nahrával na mou dietu, ale mámě jsem to raději nezmínila, aby se nenaštvala. :)) Také jsem dělala SCIO z matematiky a řeknu vám, moc růžově to nevidím! No, když tak mám vzáloze ještě soukromku, na kterou jsem už přijatá. Taky jsem projela své kolečko, snad se to zase stane mou rutinní záležitostí.
-------------------------------------------------------------------------------
Snídaně: nic
Svačina: plátek suchého chleba
Oběd: salát
Svačina: plátek suchého chleba
Večeře: plátek suchého chleba
(Sranda, no...)

Čtvrtek/17.4. 2014

17. dubna 2014 v 21:21 | Banshee |  Můj jídelníček
Dnes jsem konečně vyrazila na kolo, sice docela foukalo, ale těch patnáct kiláků jsem zmohla. :) Příští týden si kupuju brusle, snad vytáhnu ven kamaráda a bude to jak za "starých dobrých časů."
------------------------------------------------------------------------------------
Snídaně: nic
Svačina: grep
Oběd: brokolice se sýrem
Svačina: ovesná kaše s oříšky a lesním ovocem
Večeře: ovocný salát (no potěškoště, to jsem se zas na noc naprala :D)


Banánové sušenky

17. dubna 2014 v 15:53 | Banshee |  zdravé svačinky
Tak, jak jste si jistě všimli, včera jsem dělala banánové sušenky. Recept je tak snadný, že ho zvládla i taková nešika, jako jsem já. :) Cassey ho kdysi přidala na svůj blog a já si hned pomyslela, že to musím vyzkoušet. Od té doby si je čas od času udělám, kdyš nemám chuť, péct něco těžšího. Akorát jsem si to trošičku poupravila, do "těsta" přidávám ještě skořici, nebo kakao a na sušenky ptom přidám ještě tvaroh s oříšky, malinami, nebo brusinkami. :))
Ingredience:
1x banán
hrneček ovesných vloček
sušené brusinky, nebo rozinky
tvaroh
oříšky, borůvky, maliny, jahody
med

Postup:
Banán, ovesné vločky a brusinky/rozinky, dáme do jedné misky a vidličkou, nebo prsty, mačkáme tak dlouho, dokud nevznikne něco jako těsto. Zkrátka to musí držet u sebe. :D Poté vytvarujeme sušenky a dáme na plech. V troubě pečeme 15-20 minut na 350 ° C, v mikrovlnce 30s.-1min. Po vytažení už jedn dozdobíme tvrohem a zbylým ovocem, popřípadě pokapeme medem.

Středa/16.4. 2014

16. dubna 2014 v 22:07 | Banshee |  Můj jídelníček
Ahoj všichni, tak jsou prázdniny! :) Už bylo na čase, no ne? Po škole jsem ještě musela k doktorovi a na poštu, teď už mám ale definitivní volno a konečně se můžu plně věnovat svým koníčkům. Začala jsem kreslit tuží, už dlouho jsem chtěla zkusít něco jíného, než uhel. Taky jsem dělala banánové sušenky, neuvěřitelně dobré, neuvěřitelně zdravé a neuvěřitelně rychlé. Daly jsme si s mámou každá jednu. :)) V pondělí příjmkačky, ach jo.
------------------------------------------------------------------------------------
Snídaně: Čokoládový koktejl s jahodami
Svačina: kaiserka s lučinou light a ředkvičkami
Oběd: vařené fazole s rajčetem
Svačina: banánová sušenka s brusinkami
Večeře: Jahodový smoothie

No, jsem to dneska zas trošku přepískla. Ale co, čokoláda byla na vaření a jahody mi už začínaly hnít, tak jsem je potřebovala spotřebovat. :)))

Jak být šťastnějším člověkem?

15. dubna 2014 v 23:36 | Banshee |  Jak...(?)
Věřte, že i ten nejpozotivněji vyhlížející člověk má své chvíle smutku. Jsem jedním z nich. Lidé si o mě myslí, jak jsem šťastná a pohodová. Myslí si, že všechny narážky na můj vzhled se ode mě jen odrazí a oni mě budou moct dál využívat jako "dočasnou" kamarádku, kterou později odhodí. Nikdy jsem neměla nejlepšího kamaráda a je jen pár lidí v mém blízkém okruhu, kterým opravdu věřím. Proto je tento článek částečně pro mě samotnou. :) Doufám, že si z něj něco vezmete. Ještě nevím, kolik to bude mít bodů, protože je budu postupně vymýšlet podle sebe... :'D
--------------------------------------------------------------------------
1. Bav se jen s lidmi, kteří mají zájem bavit se s tebou
Tento bod je alespoň pro mě velice důležitý. Mám pár přátel, kteří mě berou takovou, jaká jsem. Oceňují mou snahu o změnu a podporují mě v tom, co dělám. Jsou to lidé, kteří mě mají rádi. Lidé, kteří mě nepomlouvají za zády, nelžou mi a když si doma zapomenu peněženku, půjčí mi na autobus. Lidé, se kterými můžu stát na utobusové zastávce a bavit se o Star Treku, aniž by jsme po sobě divně koukali. Lidé, kteří řeknou, že G. dnes vypadá hrozně, jen proto, že ví, že ji nemám ráda. Lidé, se kterými mám společné zájmy a se kterými se nikdy nenudím. (PS: Jen pro zajímavost, jsou to samí kluci. ;D Asi prostě nemám štěstí na opravdové kamarádky!)

2. Když je ti do smíchu, prostě se směj
Je hezký den a tobě se dnes povedla písemka z matematiky? Výborně, dej se do smíchu, smích prodlužuje život. Učitelka má na zadku modrý flek od křídy a ty vidíš, že všichni ostatní pracně zadržují smích? Rozesměj se nahlas a přidají se ostatní. (Zkoušela jsem to... Cestou z ředitelny jsem se stále smála.)

3. Věř si
Tak blbá, jak vypadáš, přeci nejsi, ne? Tu písemku napíšeš. Určitě. A když ne, svět se nezboří. Navíc, víš jak by ti sekla oranžová vesta? Hahah... NO.

4. Nebuď líná
Hej, lemro jedna! Vstávej od toho počítače dělej, co máš! Dnes se ti do ničeho nechce, svoje workouty odkládáš už několik dnů a nemůžeš se donutit zvednout svůj líný zadek z pohovky? Překonej se a prostě jdi do toho, ten pocit po skončení bude neuvěřitelně osvobozující. Věř tomu, že ať už odkládáš cokoli, bude lepší to mít za sebou, než tále před nosem.

5. Užívej si života
Zkus se někdy zastavit a prohlédnout si věci víc zblízka. Mnoho krásy tohoto světa ti jistě uniká. I přes hromadu odpadků a smogu se tam někde v dáli bude muset dát najít kus čisté přírody. Posaď se třeba doprostřed louky a odprosti se od všech myšlenek. Zkus sledovat obyčejné, všední věci a uvidíš, kolik radosti ti do života přinesou.

6. Nevzdávej se
Snažiš se už tak dlouho, ale výsledky tvé práce jsou v nedohlednu? Nevzdávej to, protože když to uděláš, později ti to přinese jen smutek a zklamání a ty si uvědomíš, že kdyby jsi to byla nevzdala, výsledky se už mohly dostavit. (Ano, narážím tu na mou neschopnost vydržet delší dobu u cvičení a zdravého životního stylu.)

7. Žij zdravě
Tohle je myslím základ všech těchto bodů. Když budeš žít zdravým životním stylem, budeš schopna myslet pozitivně a řešit problémy s chladnou hlavou. K čemu je zajídat problémy čokoládou, když tak nastávají další? Jdi si radši zaběhat a pročisti si hlavu. (Tento bod se mi dodržuje obzvláště těžce.)

To je asi prozatím všechno, je možné, že tento článek poupravím, až mě napadnou další. Ale je už pozdě. Jdu dohnat spánek, aspoň, že už budou prázdniny.
Ahoj, Banshee!

Úterý/15.4. 2014

15. dubna 2014 v 18:53 Můj jídelníček
Zdravíčko! Jak se dnes máte? Já skvěle, sedím si tu u laptopu, jím tvaroh s ovocem a poslouchám Oasis. Lepší večer si člověk řát nemůže, no ne? :) Jenom mě štve to počasí, pořád prší a já tak musím zůstávat doma. Maximálně každé ráno a odpoledne chodit do školy a ze školy. Už se začínám nudit a smutně koukám po kolečku schovaném vzadu u kůlny. Dnes byl náročný den, příjmačky se blíží!
------------------------------------------------------------------------------------
Snídaně: kukuřičné lupínky s mlékem
Svačina: kaiserka s lučinou light, kuřecí šunkou a salátem
Oběd: rýže s krůtím masem a zeleninovou oblohou
Svačina: nic (nestíhám, kvůi přípravným testům)
Večeře: odtučněný tvaroh s borůvkami, jahodou a s trochou medu

Wanna be Affs?

14. dubna 2014 v 23:19 | Banshee
Chceš zpřátelit? ↓

Spřáteluji pouzeblogy se stejnou, nebo podobnou tematikou.

Přihláška
1)Přezdívka
2) Blog
3)O čem máš blog

Tak, to je vše. Moc nároků nemám, snad jen, abyste blog aspoň občas navštívili!
Banshee :)

Můj oblíbený workout na ruce

14. dubna 2014 v 17:51 | Banshee |  Oblíbené workouty
Musím přiznat, že hudbu dnešní doby opravdu moc neposlouchám. Vlastně skoro vůbec. Jen, když ji slyším někde v obchoďáku, nebo když je v nějakém workoutu. No a právě písnička Applause od LG se mi docela zalíbila. Pár dnů poté, co jsem ji poprvé slyšela, objevil se na YT rychlý workout na ruce právě s touto písničkou. Ale dost keců, tady je můj velice oblíbený workout na posilování rukou od instruktorky Cassey Ho. Minulý rok jsem s ní vcelku dlouho cvičila. Vlastně to je prozatím má nejobíbenější fitness instruktorka vůbec.
http://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/1.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/2.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/3.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/4.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/5.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/6.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/7.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/8.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/9.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/10.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/11.gifhttp://i645.photobucket.com/albums/uu180/pixel_paradise/smilies/12.gif

.........